Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
MaYRıT. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Kuğulu Park -Ankara

 KUĞULU PARK..
Bu park ilk olarak 1958 yılında açılmıştır.
Kuğulu Park Ankara' da Kavaklıdere de bulunuyor.Parkın adı kurulduğu yıllarda Viyana Belediyesi tarafından hediye edilen beyaz kuğulardan gelir. Buradaki 3 kuğu Kuğulu Park'ın biraz  ilerisinde yer alan Seymenler Parkı'nın oraya nakledilmiştir.Parkın girişinde 2006' da dikilen Ümit Öztürk'ün eseri Tunalı Hilmi'nin heykeli bulunur.

Yeri gelmişken Tunalı Hilmi Jön Türk ve Türkçülük hareketinin önde gelen isimlerinden olup bir siyaset adamıdır. Kuğulupark Ankara'dan ve başka şehirlerden gelen birçok insanın ilgisini çeken bir yer.
Haftaiçi çok kalabalık olmamakla birlikte genelde haftasonu ve akşam saatlerinde oturma yerlerinde ,çimlerde kalabalık olmasıyla dikkat çeker.
Parktaki kuğular,kazlar ve ördekler özellikle çocuklarının çok ilgisini çekmektedir.
Ailecek yada sevdiklerinizle gayet güzel vakit geçirebileceğiniz bu parka gitmek çok da uzun sürmeyecektir.Kuğulu Park'ta yer alan restaurantlar ve kafeler yemek ve eğlence ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır.

Bu parkta çocuklarını gezdiren anneler , yaşlılar ,gençler, ailesiyle gelenler günün her kesiminde Parkın tadını çıkarmaktadır.112-304-413  ego larıyla Kızılay'dan Kuğulu Park 'a rahatlıkla geçebilirsiniz.
Paylaş:Facebook Twitter Google+

0 yorum:

Yorum Gönder

Online Ziyaretçi

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı